KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878142
nr 1387 8142
Arne Malmborg
(1924-1990), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad. Olja på pannå, 18x23,5cm, yttermått inklusive ram: 20x26cm
Arne Malmborg, svensk tecknare, grafiker och målare född i Göteborg 1924, död 1990 i Mölnlycke.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:20:23
29/3 18:01:14
Arne Malmborg
Läs mer om Arne Malmborg